Tak wygląda nowy Gmail!

Tak wygląda nowy Gmail!

Google planuje zmienić dotychczasowy wygląd Gmaila. Korporacja obiecuje "świeży, czysty wygląd Gmaila". Czego możemy się spodziewać? 


Google już od jakiegoś czasu chciało zmienić wygląd Gmaila, który w niezmienionej formie istnieje już od wielu lat. Do tej pory można było tylko zgadywać, jak popularna skrzynka pocztowa będzie wyglądać. Serwisowi The Verge udało się dotrzeć do zdjęć. Oto jak wygląda nowy Gmail:Nowy wygląd zbliżony jest zdecydowanie bardziej do mobilnej wersji skrzynki pocztowej. Nowe funkcje, które niesie za sobą zmieniony wygląd to przede wszystkim szybkie odpowiedzi oraz "usypianie" maili. Usypianie, czyli tymczasowe usunięcie maili ze skrzynki, by unikać niepotrzebnego wątku, dopóki nie będziemy gotowi na odesłanie odpowiedzi. Obie te funkcje dostępne są w aplikacji Google Inbox na urządzeniach mobilnych. Teraz trafią także do przeglądarki.Oprócz tego bardzo przydatny może okazać się nowy sidebar, czyli pasek boczny, z którego poziomu będzie można używać Kalendarza Google czy tasować emailami - dokładnie tak, jak otwartymi kartami na przeglądarce. Do tego 3 różne layouty: domyślny z wyróżnieniem załączników i ważnych wątków albo bez wyróżnienia lub kompaktowy - najbardziej zbliżony do obecnego. Więcej zdjęć nowego wyglądu Gmaila znajdziecie tutaj.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.