Tak prawdopodobnie będzie wyglądało PlayStation 5!

Tak prawdopodobnie będzie wyglądało PlayStation 5!

Odkąd jakiś czas temu firma Microsoft oficjalnie ukazała całemu światu wygląd nowego Xboxa, firma Sony znalazła się chwilowo w nieco przegranej sytuacji. Chętni na zakup nowego dziecka Microsoftu wiedzą już jak wyglądać będzie nowa konsola oraz mają już dostęp do większości znaczących specyfikacji tegoż urządzenia. Sony chcąc nie chcąc jest teraz pod sporą presją fanów oraz prasy, którzy wyczekują uchylenia jakiegokolwiek rąbka tajemnicy przez japońską firmę. Możliwym jest iż wygląd PS5 nie jest już żadną tajemnicą, a wszystko za sprawą opublikowanych w sieci zdjęcia oraz szkicu, przedstawiających rzekomo finalną wersję konsoli. 


Od kilku tygodni w internecie znaleźć można było zdjęcie PS5, które jak wówczas mówiono miało być finalną konsumencką wersją urządzenia. Plotki po części okazały się prawdą ponieważ konsola na zdjęciu była istniejącą na prawdę, deweloperską wersją sprzętu. Tym razem jednak, do internetu trafiła fotografia, która faktycznie może ukazywać prawdziwy design konsoli. Poniższe zdjęcie zostało opublikowane na 4Chan'ie przez anonimowego użytkownika:Pomimo zachowania pewnych elementów wspólnych z PS4, PlayStation 5 ze zdjęcia jest dużo "ostrzejsza" oraz asymetryczna, a zdania na temat jej wyglądu są wysoce podzielone. O wiele dokładniej wygląd konsoli można zobaczyć na szkicach projektowych zamieszonych przez tego samego użytkownika:
Należy jednak zaznaczyć iż do wiarygodności powyższych fotografii należy podejść z odpowiednią dozą sceptycyzmu. Mamy tu do czynienia z przeciekiem, a nie z oficjalną informacją ze strony firmy, a więc zalecamy zachować chłodną głowę do czasu oficjalnej prezentacji konsoli, która za pewne odbędzie się już niebawem.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.