Tak będzie wyglądał tryb ciemny Facebooka na smartfonach

Tak będzie wyglądał tryb ciemny Facebooka na smartfonach

Tryb ciemny niemal od zawsze jest jedną z ulubioną funkcją internautów, która pozwala na przeglądanie danej strony, bez męczącego dla oczu, białego światła. Ciemnego motywu mobilnego Facebooka, użytkownicy domagają się od dobrych kilku lat i wygląda na to, że w końcu stanie się on rzeczywistością. 


O dokładnej dacie debiutu facebookowego dark mode'a wciąż nie wiadomo zbyt wiele, a sama platforma wciąż zdaje się nie udzielać żadnych konkretów w tej sprawie. W międzyczasie jednak, programiści Marka Zuckerberga wprowadzili tryb ciemny do przeglądarkowego wariantu Lite serwisu. Redaktorom serwisu 9to5google udało się uruchomić wspomnianą "mroczną" wersję Facebooka, która to wygląda na praktycznie gotową do implementacji. Efekty możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu:
Wygląda na to, że funkcja może trafić do aplikacji już bardzo niedługo, jednak na wszelki wypadek warto uzbroić się w cierpliwość. Mimo iż obecność funkcji jest bardziej niż wyczekiwana, Facebook wprowadza każdą większą zmianę krok po kroku, a więc mogą minąć miesiące zanim tryb ciemny będzie dostępny dla każdego użytkownika. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.