Szybki podgląd wyszukiwanych wideo dzięki nowej funkcji Google

Szybki podgląd wyszukiwanych wideo dzięki nowej funkcji Google

Twórcy wyszukiwarki Google cały czas walczą o to by wyszukiwanie treści z jej pomocą było możliwe jak najszybsze i najprostsze, a przy tym jak najbardziej efektywne i komfortowe. Jedno z najnowszych udogodnień w tej kwestii dotyczy materiałów wideo, które już w wynikach wyszukiwania pokazują nam czego dotyczy dany film i czy właśnie o niego nam chodzi w danym momencie.
System działania jest bardzo prosty. Po wpisaniu danej frazy oraz pokazaniu się nam wyszukanych wyników, np. materiału wideo, po najechaniu na miniaturkę filmu otworzy się on nam przez parę sekund (oczywiście bez dźwięku), byśmy mogli zobaczyć czego dotyczy. Unikniemy przez to okłamywaniu nas przez krzykliwe miniaturki, gdzie często pod nią kryje się zupełnie inne wideo. Funkcja ta początkowo będzie dostępna we wszystkich usługach od Google, a więc w wyszukiwarkach przeglądarki Chrome w wersji desktopowej czy tej urządzeniach mobilnych z systemem Android. Z czasem funkcja ta ma trafić również na wszystkie inne urządzenia z dowolnym oprogramowaniem, ale by zobaczyć jak będzie to wyglądać w praktyce musimy uzbroić się jeszcze trochę w cierpliwość. Warto również wspomnieć, że na Androidzie funkcja ta dostępna będzie jedynie, gdy mamy włączone Wi-Fi, chyba że zezwolimy inaczej - wtedy będziemy mogli cieszyć się nowością również korzystając z normalnej transmisji danych.Funkcja obecnie jest w fazie wdrażania, więc stopniowo będzie pojawiać się na naszych urządzeniach - wtedy to na własnej skórze będziemy się mogli przekonać czy rzeczywiście tak radykalnie wpłynie na większy komfort wyszukiwania przez nas internetowych treści. Zobaczcie jak ona wygląda:Źródło: Google Blog

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.