"Szybcy i wściekli 10" będzie jednym z najdroższych filmów w historii

Poznaliśmy budżet filmu "Szybcy i wściekli 10". Okazuje się, że będzie to nie tylko najdroższa część popularnego cyklu, ale także jedna z najbardziej kosztownych produkcji kinowych w ogóle. 


Wielkimi krokami zbliża się finał filmowej serii "Szybcy i wściekli". Widzowie mogą bowiem liczyć tylko na jeszcze dwa główne filmy - potem muszą przygotować się niezapowiedziane jeszcze spin-offy oraz inne produkcje. Nic więc dziwnego, że producenci nie szczędzą środków na końcowy rozdział przygód Toretto i spółki.

Jak donosi redakcja portalu The Wrap, budżet przeznaczony na produkcję filmu "Szybcy i wściekli 10" wynosi 340 milionów dolarów. To astronomiczna kwota - zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że budżet przeznaczony na "dziewiątkę" wynosił 200 milionów dolarów. Kwota ta robi wrażenie nawet w momencie porównania jej do najdroższych filmów w historii.

Źródło: Universal Pictures


Universal Pictures ma zapewne ogromną nadzieję, że tytuł spotka się z ogromnym zainteresowaniem i raczej trudno spodziewać się innego scenariusza. Każda poprzednia część cyklu generowała zyski kilkukrotnie wyższe niż wynosił budżet. Z "dziesiątką" zapewne będzie podobnie.

Warto przypomnieć, iż produkcja zadebiutuje planowo 19 maja 2023 roku w kinach na całym świecie i będzie pierwszą częścią finału sagi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Czekacie na film "Szybcy i wściekli 10"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.