YouTuberzy warci polecenia - SztywnyPatyk

YouTuberzy warci polecenia - SztywnyPatyk

Jest weekend, co oznacza, że pora na kolejny artykuł z serii "YouTuberzy warci polecenia", w której co tydzień przedstawiamy Wam najbardziej wartościowe kanały, które wyróżniają się oryginalnością na tle innych. W zeszłym wpisie prezentowaliśmy kanał Andrzeja Tucholskiego, który w swoich materiałach pokaże wam, jak zorganizować swoje życie i jakie psychologiczne sztuczki można w nim zastosować. Dzisiaj natomiast chcemy pokazać wam kanał "SztywnyPatyk", na którym znajdziecie wiele ciekawych i humorystycznych recenzji filmów. 


Kanał został założony w styczniu 2013 roku. Pierwsza recenzja filmowa pojawiła się jednak dopiero w 2017 roku. Od tego momentu SztywnyPatyk zgromadził ponad 6 milionów wyświetleń i 88 tysięcy subskrypcji. Założenie kanału jest bardzo proste - tworzenie recenzji filmów w sposób rzetelny, ale również humorystyczny. Jak sam twórca o sobie pisze "nie chwaląc się, ale jest to najdoskonalszy ze wszystkich recenzentów. I choćby na jego drodze stanął sam Bóg, pozna smak barachła". Konwencja ta bardzo spodobała się widzom, co pokazuje ilość wyświetleń i łapek w górę pod filamami. Materiały SztywnegoPatyka nie tylko pomogą nam się zdecydować, czy na daną produkcję warto wybrać się do kina, lecz również zrelaksować się śmiejąc z wielu wpadek, jakie YouTuber wytyka twórcom słabszych produkcji. Wszystko to wieńczy duża dawka wiedzy i informacji, jakie są przekazywane widzom w trakcie filmu. Na kanale znajdziemy recenzje takich produkcji jak: "Zakonnica", "Slender Man", "Spider-Man", czy "Iniemamocni 2". Jest on również autorem trailera-parodii filmu "Dreamworks' Shrek: Infinity Swamp", który zgromadził ponad 1,6 miliona wyświetleń. Filmy tego YouTubera są przede wszystkim tworzone z pasją, którą widać w każdym elemencie materiału. SztywnyPatyk doskonale zna się na filmach, co daje mu szerokie pole do porównań z innymi produkcjami i wytykania błędów popełnianych przy produkcji.


Twórcę kanału, Kubę, możecie śledzić jednak nie tylko na YouTube. SztywnyPatyk posiada swój fanpage na Facebooku, gdzie znajdziecie wiele dodatkowych materiałów oraz wiele memów. Jeżeli jego twórczość przypadnie wam do gustu, możecie dołączyć również do jego grupy na Facebooku. Tam znajdziecie między innymi wcześniejsze zapowiedzi i prapremiery. YouTuber posiada również konto na Instagramie, które jest nieco mniej związane z kanałem, lecz bardziej pokazuje jego życie prywatne. Dzieli się tam z fanami swoimi różnymi innymi pasjami. Konto SzytywnegoPatyka na Twitterze jest pełne informacji związanych ze światem kina, jak również zapowiedzi najnowszych filmów na jego kanale. To miejsce powinni odwiedzić wszyscy, którzy chcą być z jego twórczością zawsze na bieżąco. Oczywiście najważniejszą sprawą, która pozwoli wam na śledzenie poczynań SztywnegoPatyka w sieci, jest zostawienie subskrypcji na jego kanale na YouTube. Jest to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy interesują się kinem zarówno polskim, jak i światowym oraz lubią, gdy przekaz jest wypełniony humorem sprawiającym, że nawet recenzje bardzo słabych produkcji ogląda się przyjemnie i sprawiają dużo radości widzom. Kanał ten ma bardzo duży potencjał, co docenia coraz większa grupa widzów. Licznik subskrypcji stale rośnie, więc jeżeli i Wy chcecie na bieżąco śledzić rozwój tego YouTubera, koniecznie zasubskrybujcie jego kanał. Możecie to zrobić, klikając tutaj.


Mateusz Książek

Jestem uczniem liceum, organistą i skrzypkiem. Wolny czas zapełniam oglądaniem filmów na YouTube i muzyką.