Sztuczna inteligencja zacznie sugerować odpowiedzi na komentarze na YouTube

Sztuczna inteligencja zacznie sugerować odpowiedzi na komentarze na YouTube

Sztuczna inteligencja jest elementem stale rozwijanym przez Google. System Smart Reply, który teraz wprowadzany jest na YouTube, da twórcom wyboru sugerowanych odpowiedzi na komentarze widzów. 


System, o którym mowa, znany jest niektórym użytkownikom z usługi Gmail. Jak zapowiedział gigant, tym razem algorytm był znacznie trudniejszy do stworzenia, głowie ze względu na różnorodność komentarzy w serwisie. Google zapowiedziało tymczasem, że wkrótce opcja ma trafić na YouTube. Gotowe odpowiedzi na komentarze będą przedstawiane dla twórcy na podstawie analizy treści wpisu widza. Co więcej, system na YouTube będzie sugerował także emotikony, które będzie mógł dodać twórca automatycznie do danego komentarza, a gdy YouTuber będzie miał do czynienia z negatywnym komentarzem pod nagraniem, Smart Reply zaproponuje odpowiedź, która wyjaśni widzowi wątpliwe kwestie.System Smart Reply na YouTube działa już w języku angielskim oraz hiszpańskim. Google zapowiada, że zostanie wprowadzony w przyszłości także w innych regionach. Nowa opcja ma działać w taki sposób, aby omijać komentarze nie wnoszące nic do dyskusji. Algorytm będzie stale się uczył nowych schematów odpowiedzi, co z czasem ma wpłynąć pozytywnie na jego działanie.

Źródło: TheNextWeb

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.