Sztuczna inteligencja stworzyła streamerkę. Gra w gry i prowadzi interakcję z czatem

Sztuczna inteligencja stworzyła streamerkę. Gra w gry i prowadzi interakcję z czatem

Anonimowy twórca jest odpowiedzialny za twór sztucznej inteligencji o wizerunku streamerki TwitchaNeuro-sama uczy się tekstu z całej sieci, aby prowadzić transmisje na żywo i grać w Minecrafta. Jej kanał na Twitchu obserwuje prawie 100 tysięcy osób.


Termin v-tuber istnieje od całkiem niedawna. Oznacza on anonimowego awatara streamującego na różnych platformach, którego wizerunek generowany jest komputerowo.

Co ciekawe, jednym z pierwszych przykładów utworzenia sztucznie wykreowanej postaci, w celu upodobnienia jej do rzeczywistej osoby, była Seraphie - wirtualna influencerka promująca League of Legends. Jej awatar prowadził aktywne konto m.in. na Instagramie.

 

Jednak Neuro-sama, to z pewnością próba osiągnięcia wyższego poziomu realistyczności. Cyfrowa streamerka nie tylko całkiem dobrze gra w gry, ale również na bieżąco podtrzymuje kontakt z komentującymi podczas transmisji.

Sam twórca postaci Neuro-samy, który ujawnia się pod pseudonimem Vedal, przyznaje, że wykreowana przez niego streamerka osiągnęła duży sukces w serwisie Twitch - na chwilę obecną jej transmisje oglądane są przez dziesiątki tysięcy obserwatorów. Taką popularność Neuro-sama zawdzięcza zapewne zabawnej interakcji z czatem, który chętnie dopytuje streamerkę o najróżniejsze życiowe sprawy.

 

Co sądzicie o wirtualnym streamerze? Czy to przyszłościowy projekt? Dajcie nam znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.