Sztuczna Inteligencja Nvidii sama wygeneruje film w zwolnionym tempie

Sztuczna Inteligencja Nvidii sama wygeneruje film w zwolnionym tempie

Udział sztucznej inteligencji w różnych procesach komputerowych jest coraz większy. Stykamy się z nią codziennie między innymi w różnych algorytmach, np. dopasowywanie reklam do odbiorcy, czy polecane filmy na YouTube. Teraz postanowiono wykorzystać ją do rozwiązania problemu, który męczy wszystkich filmowców - stworzenia dobrego filmu w zwolnionym tempie. 


By nagrać dobry film w zwolnionym tempie potrzeba dobrego sprzętu, który jest dość drogi. Nie każdego stać na tego typu kamerę, zwłaszcza gdy film ma być użyty jedynie w celach własnych lub na mały kanał YouTube. Z pomocą przychodzi tutaj Nvidia, która stworzyła specjalny algorytm pomagający stworzyć idealne slow motion. Wykorzystywana w tym celu sztuczna inteligencja została przeszkolona na 11 tysiącach filmów nagranych w 240 klatkach na sekundę. Dzięki temu program potrafi samemu generować klatki i uzupełniać nimi film tak, by był płynny.Nvidia przygotowała specjalny film, w którym prezentuje osiągnięcia SI. Pokazano tam, jak algorytm radzi sobie z przerabianiem filmu nagranego w 30 klatkach na sekundę na materiał, który ostatecznie miał 240 klatek. Oznacza to, że sztuczna inteligencja musiała stworzyć 210 klatek, które uzupełniły braki. Następnie zaprezentowano, jak SI potrafi spowolnić materiał nagrany w 60 klatkach na sekundę na film w 480 klatkach. Efekt jest niesamowity i pokazuje, jak wielki potencjał ma wykorzystywanie sztucznej inteligencji w tego typu narzędziach.

W teście wykorzystano także filmy ze znanego kanału na YouTube - Tge Skiw Ni Guys. Zbudowali oni swoją popularność właśnie na filmach w zwolnionym tempie. Nvidia postanowiła pokazać, o ile jeszcze spowolnić można ich materiały. Udało im się osiągnąć czterokrotnie wolniejszy, płynny film. Narzędzie to z pewnością jeszcze nieraz zobaczymy na YouTube, gdzie dzięki temu tworzyć będzie można niesamowite filmy.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl