Szantażysta grozi Polakom w mailach. Nie dajcie się nabrać!

Szantażysta grozi Polakom w mailach. Nie dajcie się nabrać!

W sieci zaczęły pojawiać się niepokojące głosy o tym, że pewien szantażysta zaczął wysyłać maile, w których grozi, że ktoś ma prze*** - i to dosłownie. Jeśli dostaliście takiego maila, to możecie być spokojni - nic wam nie grozi.


Trzeba przyznać, że haker wpadł prawdopodobnie na wyżyny swojej kreatywności, wpisując w tytule maila z pogróżkami "Masz prze***ane...", bo taki tytuł chyba przyciągnie do wiadomości każdego - a o to przecież mu chodzi.

Autor wiadomości zaręcza w niej, że jest w posiadaniu nagrań naszych wszystkich rozmów telefonicznych, SMS-ów i konwersacji z komunikatorów. Do tego posiada nasze wszystkie zdjęcia i hasła, a jeśli chcemy je odzyskać, to powinniśmy się z nim skontaktować. Sugeruje nawet, że jeśli tego nie zrobimy, to pójdziemy do więzienia. Oto treść całej wiadomości:
Może się przedstawie. Jestem Piotr i od Września ubiegłego roku
podsłuchuje WSZYSTKIE twoje rozmowy, mam dostęp do wszystkich SMS,
komunikatorów i haseł kont internetowych, jak również do historii
przeglądanych stron.

Jak tego dokonałem? Włamałem się na twój telefon i zainfekowałem go
exploitem, który automatycznie przekazywał mi wszystkie twoje dane na mój
serwer.

NIE ŁADNIE! NIE ŁADNIE!.. Mam na ciebie sporo!

Jak nie chcesz iść siedzieć, to lepiej się ze mną skontaktuj.

Przygotuj się na spory wydatek jak nie chcesz abym z tym poszedł na
policję ty K***.

Mam wszystkie twoje:
– zdjęcia i filmy,
– rozmowy (i nie tylko, mogłem cie podsłuchiwać w tle przez cały ten
czas),
– smsy i dane z komunikatorów,
– historie przeglądanych stron,
– hasła do kont internetowych

Jak chcesz te dane odzyskać i powstrzymać mnie przed pójściem z tym na
policję, to zadzwoń.
Nie odpisuje na email.

Masz tydzień czasu.

Poniżej znalazły się jeszcze dwa numery telefonu, które są już zablokowane oraz adres IP z Australii. Najważniejsza informacja jest taka, że jeśli dostaliście maila tego typu, to nie powinniście nic robić i nie przejmować się napastnikiem.

Mówi się o tym, że wiadomość dotarła do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, więc skala jest dość duża. O ile młodzi użytkownicy internetu dostając takiego maila, raczej domyślą się, że jest to niegroźny troll i narwany haker, to jednak starsze osoby mogą się naprawdę przestraszyć i zaniepokoić. Warto uświadomić naszych najbliższych o możliwości dostania takiej wiadomości.

Należy także pamiętać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku w sieci na przyszłość. Tym bardziej że powyższa wiadomość może być tylko rozgrzewką dla hakera i próbą przykucia uwagi przed prawdziwym atakiem, w którym znajdzie się groźny link lub załącznik.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.