Dziś obchodzimy Światowy Dzień Emoji!

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Emoji!

Dziś świat obchodzi jedno z oryginalniejszych świąt jakie wymyśliła ludzkość. Szczególnie mocno jest ono celebrowane w internecie skąd wzięło swoją genezę. 17 lipca obchodzimy Światowy Dzień Emoji!


W dobie dzisiejszej popularności komunikatorów internetowych, tzw. emotikonki są nieodłącznym elementem każdej rozmowy. Wydawać by się mogło, że często bez nich rozmowa nie jest "pełna" i odbiorca, z racji że nas nie widzi, nie może do końca wyczuć naszego nastroju czy intencji. Stały się na tyle popularne, że praktycznie przeniknęły już do dzisiejszej popkultury - kto jeszcze parę lat temu spodziewałby się, że powstanie o nich m.in. film animowany z podkładającymi pod nie głos youtuberami. Nic dziwnego - według statystyk codziennie na świecie używa się ich ponad 5 miliardów razy.

Pierwsza emotikonka miała zostać wysłana 19 września 1982 roku przez profesora Scotta Fahlmana. Tak jak wtedy wysłał on jedynie najprostsze ":-)" tak dziś są to już setki, jeśli nie tysiące małych obrazków, których możemy użyć podczas rozmowy.

Światowy Dzień Emoji posiada również swoje konto na twitterze, gdzie dziś razem z obserwującymi wstawia różne ciekawostki na temat internetowych znaczków chwaląc się m.in. jakie są najczęściej używane na tym koncie.O Światowym Dniu Emoji pisaliśmy również rok temu. Wtedy to Mark Zuckerberg pochwalił się statystykami odnośnie najczęściej używanych emotikon na Facebooku.

Bez wątpienia tzw. emoji przeniknęły już na stałe do naszego współczesnego języka i niewykluczone, że z czasem proceder ten będzie jedynie przybierać na sile, a my wszyscy będziemy tego czynnymi świadkami.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.