Oto najczęściej wybierana gra 2017 roku na Androidzie!

Oto najczęściej wybierana gra 2017 roku na Androidzie!

Rok 2017 w branży gier w dużej mierze należał do Nintendo i to praktycznie na każdej płaszczyźnie. Oczywiście mam tu na myśli przede wszystkim sukces konsoli Nintendo Switch czy zminiaturyzowanej wersji SNESA, ale czymże była by japońska firma bez chyba najbardziej ikonicznej postaci świata gier. Tym razem poczciwy hydraulik Mario zdominował głównie rynek mobilny, czyniąc z odsłony Super Mario Run najchętniej pobierany tytuł tego roku.


O fakcie dowiedzieliśmy się m.in. z informacji opublikowanych na oficjalnym blogu Google Play. Nie było to zbyt duże zaskoczenie - w końcu Nintendo starannie zaplanowało marketing tego tytułu wypuszczając go najpierw na urządzenia z iOS, co paradoksalnie bardzo pobudziło ciekawość użytkowników Androida. Z czasem gra trafiła również i na te urządzenia, gdzie z miejsca stała się prawdziwym hitem, bijąc na głowę nawet popularne Pokemon GO - tytuł również ściśle związany z wielkim N. Swoje zrobiła także najzwyczajniej nostalgia. Któż z nas ciepło nie wspomina chociażby Super Mario Bros., które dla wielu było i jest synonimem początków przygody z wirtualną rozgrywką tego typu. Super Mario Run był w stanie zapewnić podobną zabawę chociaż na chwilę i wielu z tego powodu się na nim nie zawiodło.Na podium za Super Mario Run znalazła się także Bubble Witch 3 Saga oraz Magic Tiles 3. Z pewnością warto przetestować wszystkie trzy tytuły - chociażby żeby przekonać się samemu czym urzekły miliony użytkowników na całym świecie.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.