Bił rekord świata w Super Mario na Twitchu - przegrał, bo widz zaspamował go donejtami

Bił rekord świata w Super Mario na Twitchu - przegrał, bo widz zaspamował go donejtami

Niektóre zwycięstwa zawierają nutkę goryczy. Przekonał się o tym cheese05, streamer zajmujący się speedrunami gier na żywo. Choć udało mu się pobić rekord świata w przechodzeniu Super Mario 64 na czas, do upragnionego wyniku zabrakło mu minuty z powodu... jednego z widzów!


W trakcie weekendu jednemu z Twitchowych speedrunnerów udało się ustanowić nowy rekord świata w Super Mario 64 - całą grę ukończył w zaledwie 1:40:05, pokonując o 26 sekund poprzedniego rekordzistę. Celem "cheese'a" było jednak ukończeniu gry w 1:39 i bardzo prawdopodobne, że udałoby mu się to gdyby nie jeden z jego widzów. Nieco wcześniej streamer wspomniał, że pozwala osobom, których wsparcie finansowe przekroczyło konkretną kwotę na wysyłanie wiadomości, które będą czytane na głos przez bota. Użytkownik o nicku Squirr3l postanowił skorzystać z danej mu możliwości, i w ostatnich minutach streamu, używając spambota zalał kanał wiadomościami głosowymi o treści 'Hi YouTube' oraz 'Dicks'. Nie ma pewności czy to z tego właśnie powodu "cheese" pomylił się i popełnił błąd - jest to jednak bardzo możliwe, szczególnie, że po incydencie opublikował na twitterze wiadomość, w której oznajmił, że zamilkł po streamie z powodu bólu głowy, a także nie ukrywał żalu co do sprawcy incydentu.Kiedy emocje już opadły, pod filmem z całego streamu "cheese" napisał, że i tak kocha swojego widza i poprosił o bycie miłym na czacie. Wiele osób skrytykowało "cheese'a" za używanie opcji text-to-speech, szczególnie w trakcie próby ustanowienia rekordu. Na swoją obronę, streamer powiedział, że znał tego użytkownika od dłuższego czasu i nie spodziewał się takiego zachowania z jego strony. Nie miał jednak wyboru i zbanował go ze swojego kanału.


avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Poznaliśmy następce Battlefielda 1?

Opcja streamingu gier już niedługo na Messengerze!

Biedronka ponownie ze świetną ofertą gier!

Nowy gra w uniwersum Outlasta już na etapie produkcji!

Oto 10 najpopularniejszych zwiastunów gier 2017 roku na YouTube