Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Ogromny sukces sprzedażowy konsoli Nintendo Switch! Te liczby robią wrażenie

Wielokrotnie w tym roku pisaliśmy o różnych sukcesach japońskiej firmy Nintendo. Mamy już prawie połowę grudnia, a firma nadal nie zwalnia tempa. Za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku twórcy z Wielkiego N ogłosili, że najnowsza konsola Nintendo Switch została sprzedana już ponad 10 milionów razy, a wiele wskazuje na to, że już niedługo będzie jeszcze lepiej!


O tym, że Nintendo Switch bije kolejne rekordy sprzedaży pisaliśmy nawet całkiem niedawno. Jest to ogromny sukces w porównaniu chociażby do Nintendo Wii U, które sprzedało się w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy w... 5 lat. O tym, jak dużym sukcesem okazał się Switch mówi również fakt, że trzeba było najzwyczajniej zwiększyć produkcję konsoli, bo w krótkim czasie zniknęłaby ona z magazynów. Swoje robią również takie dedykowane tytuły jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Super Mario Odyssey, które w wielu rankingach stawiane są jako bardzo mocni faworyci do gry roku.Wiele wskazuje na to, że i 2018 rok będzie niemniej udany, przynajmniej dla samej konsoli Switch. Przy tym tempie wzrostu mówi się nawet o 17 milionach sprzedanych egzemplarzy pod koniec marca. Mając na uwadze, że przed nami jeszcze m.in. świąteczne szaleństwo, a po nowym roku kolejne premiery na konsolę, informacja ta naprawdę wygląda całkiem prawdopodobnie i jest to ogólnie bardzo dobra informacja dla całego rynku konsol. W końcu nikt nie znosi monopolu i coraz wyraźniejszy oddech Nintendo na plecach Xboxa czy nawet PlayStation może zachęcić i te marki do tworzenia jeszcze lepszych produktów dla współczesnego gracza. Oby faktycznie tak było.

avatar

Piotr Gołaś

Student administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!