Sukces akcji crowdfundingowej CD-Action

Sukces akcji crowdfundingowej CD-Action

W lipcu tego roku mieliśmy okazję poinformować was o powrocie magazynu CD-Action. Jego wydawcą zostało wtedy Fantasyexpo. Po kilku tygodniach, istniejąca od ponad 20 lat marka, zdecydowała się uruchomić inicjatywę crowdfundingową, emitując akcje i czekając na wsparcie inwestorów. Zbiórka zakończyła się sporym sukcesem!


Akcja rozpoczęła się 31 sierpnia i przez ten czas w inwestycję postanowiło zaangażować się 2394 inwestorów, którzy łącznie wpłacili ponad 1 200 000 złotych. Pieniądze, tak jak zostało to zaznaczone na stronie emisji, zostaną przeznaczone na uruchomienie nowoczesnego serwisu WWW marki CD-Action oraz PC Format, zatrudnienie odpowiednich osób do jej stworzenia, a także do realizacji innych projektów, takich jak stworzenie profesjonalnego studia.

Zespół CD-Action podziękował tymczasem za zaangażowanie społeczności oraz inwestorów i jak sam napisał, nie spodziewał się osiągnięcia takiej kwoty w tak krótkim czasie.Od przejęcia sterów nad CD-Action przez Fantasyexpo powstał m.in. nowy zespół redakcyjny, a 25 sierpnia ukazał się pierwszy numer magazynu w nowym wydaniu, który zawierał przede wszystkim korekty o charakterze jakościowym względem poprzednich wydań. Gratulujemy sukcesu!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.