Strzelaninę w San Bruno wywołała kobieta, która nienawidziła YouTube

Strzelaninę w San Bruno wywołała kobieta, która nienawidziła YouTube

Wczorajsza strzelanina w siedzibie YouTube'a odbiła się bardzo szerokim echem na całym świecie. Dzisiaj władze i media doszły do tego, kto był napastnikiem i jakie motywy mogły nim kierować. 


Napastnikiem okazała się Nasim Aghdam, która została znaleziona martwa w budynku. Fakt, że nie miała ona prawa w nim przebywać oraz że popełniła samobójstwo według śledczych są odpowiednimi dowodami na to, żeby uznać ją za agresora.Nasim Aghdam była 39-letnią kobietą zamieszkałą w San Diego w Kalifornii. Działała ona w internecie i próbowała w nim zabłysnąć i zrobić karierę, co jednak jej nie wychodziło. Często publikowała filmy, na których wypowiadała się na temat YouTube'a i jego polityki, szczególnie jeśli chodzi o monetyzację, a raczej jej brak. Znana również była z kontrowersyjnej działalności na rzecz zwierząt.

Nie ma oficjalnego oświadczenia o motywach, jakie kierowały Nasim. Władze jednak doszukują się poszlak w jej działalności na social mediach. Przed strzelaniną atakowała ona w komentarzach YouTube, a w szczególności politykę demonetyzacyjną, która dotykała jej filmów.

Jej tata twierdzi, że już wcześniej ostrzegał policję, że jego córka może być groźna dla przedstawicieli platformy, ale władze zignorowały to ostrzeżenie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.