Streamer obstawił mecz Call of Duty i przegrał ponad pół miliona złotych

Streamer obstawił mecz Call of Duty i przegrał ponad pół miliona złotych

Streamer Cody "Xposed" Burnett stracił w ostatnich dniach ponad pół miliona złotych po obstawieniu esportowej rozgrywki Call of Duty League.


Do sytuacji doszło po tym, jak Xposed obstawił 450 tysięcy dolarów na wygraną Optic Texas w meczu przeciwko Los Angeles Thieves. O zakładzie streamer poinformował w poście na swoim Twitterze. Pomimo tego, że jego drużyna była faworytem, przegrała 0:3. Doprowadziło to do utarty wszystkich postawionych pieniędzy.

Część stawki (na szczęście dla streamera) była sumą otrzymaną od sponsora. Jak w kolejnym wpisie poinformował Cody, "jedynie" 30% stawki należało bezpośrednio do niego. Oznacza to, że Xposed stracił 135 tysięcy dolarów (ok. 600 tysięcy złotych). Wiele osób stwierdziło w komentarzach, że streamer jest uzależniony od hazardu, o czym sam niegdyś wspominał. Xposed ostrzegł przy tej sytuacji swoich widzów, że jeśli zdecydują się na obstawianie spotkań, przeznaczali na nie tylko te pieniądze, które są w stanie w całości stracić.Warto przy tym wspomnieć, że hazard na Twitchu budzi ostatnio coraz większe kontrowersje. Wiele osób zarzuca twórcom, że skłaniają oni nieletnich do działań, które mogą nieść ze sobą straszne konsekwencje. Jak się okazuje, hazardowi na streamach wkrótce ma przyjrzeć się także administracja Twitcha, która przekazała, że możliwe jest wprowadzanie pewnych ograniczeń w tym obszarze. Jakich dokładnie? Na to musimy poczekać.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.