Stranger Things 4 z ogromnym budżetem. Poznaliśmy kwotę

Stranger Things 4 z ogromnym budżetem. Poznaliśmy kwotę

Czwarty sezon serialu Stranger Things może posiadać budżet wynoszący nawet kilkaset milionów dolarów. Tym samym doczekamy się jednej z najbardziej kosztownych produkcji w historii streamingowej branży.


Już za nieco ponad miesiąc doczekamy się debiutu pierwszej części czwartego sezonu Stranger Things, czyli kontynuacji największego hitu Netflixa. Każdy odcinek będzie trwał co najmniej godzinę i z tego, co ukazują materiały promocyjne - szykuje się naprawdę mroczne kino.

Nie tak dawno doczekaliśmy się premiery oficjalnego zwiastuna - rzucił on nieco więcej światła na to, czego mogą spodziewać się fani. Zapewne część z nich zaczęła zastanawiać się też nad kwestią kwoty, którą Netflix zainwestował w nadchodzący tytuł. Cóż, jak informuje Wall Street Journal, dosyć dużo.Każdy odcinek ma posiadać budżet wynoszący około 30 milionów dolarów. Jako że cały sezon składać się będzie z 9 odcinków, to nie trudno obliczyć, iż mówimy o sumarycznej kwocie opiewającej na... niespełna 300 milionów dolarów. Robi wrażenie!

Wszystko więc wskazuje na to, że będziemy mieli do czynienia z rekordem jeśli chodzi o budżet przeznaczony na pojedynczy odcinek serialu w historii. Przynajmniej na razie, bo wielkimi krokami zbliża się adaptacja Władcy Pierścieni od Amazona (budżet około 500 mln na sezon!).

 

Czekacie na Stranger Things 4? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.