Funkcja kopiowana przez najbardziej znane portale także na YouTube!

Funkcja kopiowana przez najbardziej znane portale także na YouTube!

Wszystko zapoczątkował Snapchat, później skopiował Instagram, następnie Messenger i Facebook, a teraz dołącza do nich jeszcze YouTube. Wymienione aplikacje łączy jedna funkcja -Stories. Dlaczego YouTube zdecydowało się na taki krok?


Firma chwali się swoim zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności. Jak piszą na swojej stronie:
Społeczność zawsze była sercem YouTube. Od wspierania się wzajemnie, przez zwiedzanie świata, rozśmieszania się, po tworzenie mocnych więzi między tobą i twoimi widzami.

Od dłuższego czasu, niewielka grupa twórców mogła testować funkcje przeznaczone do lepszego kontaktu ze swoimi widzami. Były to między innymi ankiety, zdjęcia, GIFy i wiele innych. Wszystkie te rzeczy mogliśmy zobaczyć w zakładce "Społeczność".

Tak prezentowała się ta zakładka u Stuu:Najwięksi twórcy przetestowali już nową zakładkę, a od dłuższego czasu wszystkie pozostałe kanały, które przekroczyły próg 10 tysięcy subskrypcji mogą korzystać z nowych funkcji . Dzięki temu twórcy mogą nawiązywać znacznie lepszy kontakt z widzami bezpośrednio przez YouTube.Funkcja społeczności jest już dostępna, ale na najciekawszą z nowości jeszcze chwilę poczekamy. Chodzi o wspomniane już wcześniej Stories - funkcję, która umożliwia wrzucenie krótkiego filmiku, który może zawierać ważne informacje, zapowiedź tego, co się będzie działo na kanale, czy przedstawienie ważnego wydarzenia. Bezpośrednio będziemy mogli do takiego filmu załączyć link do materiału, do którego chcemy przekierować widzów.

Funkcja Stories cieszy cię ogromną popularnością. Wprowadziły ją już wszystkie największe serwisy. Ciekawe jak będzie wykorzystywana zakładka społeczności na YouTube i czy rozwinie się ona na tyle, żeby zastąpić inne social media YouTuberów, np. Facebooka. Pozostało nam tylko czekać i obserwować, jak funkcja będzie się rozwijać.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl