Sterowanie YouTubem za pomocą Smartfona.

Sterowanie YouTubem za pomocą Smartfona.

Jesienne wieczory sprawiają, że częściej siadamy przed YouTubem by obejrzeć swoich ulubionych twórców. Dobrze by było podczas takich "seansów" wygodnie położyć się na kanapie, łóżku, fotelu, bo przecież nie będziecie spędzać kilku godzin na krześle.


W takim wypadku przydałoby się sterowanie YouTubem za pomocą Smartfona. Dokładnie takie samo jakim możemy się posługiwać w naszych inteligentnych telewizorach zaopatrzonych w aplikację YouTube oraz konsolach.

Na kanale VideoTesty przedstawiono w jaki sposób dokonać tego na naszych komputerach. W cale nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać i nawet nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych programów, aplikacji czy urządzeń.

W tym celu musicie przejść na specjalną stronę YouTube. Będąc na niej uruchamiamy ustawienia, przechodzimy do opcji "połącz telewizor z telefonem" i za pomocą wyświetlonego kodu telewizora łączymy go z naszym smartfonem. Oczywiście kod trzeba przepisać do aplikacji YouTube w telefonie. Jak tego dokonać? Wystarczy wejść w ustawienie aplikacji i wybrać pozycję "oglądaj na telewizorze". Po dokładniejsze info zapraszamy do materiału od VideoTestówGdy już wszystko wykonaliście jak należy, możecie cieszyć się ze zdalnego sterowania YouTubem na swoim komputerze nie ruszając się ze swojego łóżka. Tak samo jak w przypadku aplikacji na telewizorze czy konsoli, przy pomocy telefonu możecie ustawiać kolejkę wyświetlanych filmów, podgłośnić oraz ściszać dźwięk. Oczywiście możecie w każdej chwili przerwać połączenie między urządzeniami. Jeden warunek to to, że zarówno komputer jak i smartfon muszą być podłączone do tej samej sieci internetowej.

Znaliście ten sposób usprawnienia YouTuba? Korzystacie z tego? A może dopiero zaczniecie? Dajcie znać w komentarzach.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl