Steam podzielił się statystykami za 2021 rok

Steam podzielił się statystykami za 2021 rok

Jak co roku, przyszedł czas, by Valve Corporation ponownie przedstawiło liczbowe podsumowanie osiągnięć platformy Steam. Statystyki na 2021 rok robią duże wrażenie — szczególnie jeśli porównamy je z poprzednim okresem.


Steam zaliczył w ubiegłym roku niesamowite wzrosty. Pobity został m.in. nowy rekord aktywnych graczy, zwiększyły się wydatki użytkowników na gry, do czego przyczyniło się poszerzenie oferty o produkcje Sony i Microsoftu, a także mocno wzrósł miesięczny oraz dzienny czas spędzany w serwisie Steam.

W 2021 roku użytkownicy poświęcili razem 38 miliardów godzin na korzystanie z platformy. To aż 21% więcej czasu niż w 2020 roku.

Źródło: Valve


Podobny procentowo wzrost zaliczyły wydatki na produkcje dostępne na Steamie - 31,2 milionów transakcji dokonanych w 2021 roku to wzrost o 27% w porównaniu do poprzednich 12 miesięcy. Analitycy Steama podkreślają, że tak wysoki wynik zawdzięczają użytkownikom, którzy w 2021 roku po raz pierwszy zakupili coś w serwisie. Wpływ na to mogło mieć pojawienie się gier Sony i Microsoftu — np. Days Gone — które wcześniej nie były dostępne na PC.

Ze statystyk dowiadujemy się również o średniej liczbie użytkowników odwiedzających Steama w 2021 roku. Mowa tutaj o 132 milionach aktywnych graczy w każdym miesiącu oraz 69 milionach dziennie.

Źródło: Valve


Wzrost nie ominął też ciekawych funkcji Steama, takich jak karty podarunkowe. W poprzednim roku klienci podarowali sobie w sumie 2,6 miliona cyfrowych kart. Interesujące jest to, że wartość pieniężna takich podarunków uległa zwiększeniu w stosunku do 2020 roku aż o 43%.

 

Czy Wy też dołożyliście cegiełkę do rosnących statystyk Steama? Piszcie!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.