Steam z opcją osobistego podsumowania roku. Ruszył

Steam z opcją osobistego podsumowania roku. Ruszył "Replay 2022"

Końcówka roku to czas licznych podsumowań. Jeśli korzystacie ze Steama i gracie w produkcje znajdujące się na platformie, Valve przygotowało dla was podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. W ten sposób możecie sprawdzić, w co takiego graliście w tym roku najczęściej i jak wyglądacie na tle innych użytkowników.


W grudniu między innymi takie portale jak Spotify, YouTube czy Twitch dzielą się swoimi podsumowaniami, które są przygotowywane dla poszczególnych użytkowników serwisu. Podobną opcję udostępnił właśnie Steam. "Replay 2022" umożliwia sprawdzenie własnych statystyk za ostatnie 12 miesięcy.

Jedyne co musimy zrobić, to wejść w to miejsce, zalogować się, a naszym oczom ukaże się podsumowanie gracza za 2022 rok. Na specjalnie przygotowanej grafice przedstawiona zostanie liczba rozegranych gier, zebrane osiągnięcia, sesje, nowe gry i najczęściej odpalane gry w ujęciu procentowym.

Przykładowe podsumowanie roku przez Steam. Źródło: ResetEra


Oprócz tego, Steam podzielił się także globalnymi statystykami za 2022 rok. Według nich, przeciętny gracz zagrał w 5 gier, odblokował 21 osiągnięć i z najdłużej z rzędu przeciętnie grał przez 9 dni. Interesującym faktem jest to, że zaledwie 17% najczęściej ogrywanych gier, to produkcje wydane w tym roku.


Sprawdziliście swój "Steam Replay 2022"? Dajcie znać w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.