Steam chwali się swoimi rekordowymi wynikami

Steam chwali się swoimi rekordowymi wynikami

Platforma jaką jest Steam rośnie bardzo szybko - nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. jeśli spojrzymy na najnowsze statystyki, którymi postanowił podzielić się ze światem pewien pracownik firmy Valve ten fakt staje się jeszcze bardziej wyrazisty. 


Najnowsze dane dotyczą chociażby dziennej liczby użytkowników korzystających z usługi (tych jest już ponad 33 miliony) oraz wyniku miesięcznego w tym aspekcie (około 67 milionów). Valve postanowiło ukazać światu ten wynik podczas imprezy Indigo 2017.Plansza nazwana "Steam jest duży i rośnie" jest jak najbardziej prawdziwa. W końcu to ta platforma zjednała sobie większość pasjonatów gier komputerowych i skusiła ich na zakup ponad 26 milionów produkcji od stycznia minionego roku - na miesiąc jest to około 1,5 miliona. Co więcej, jeszcze kilka miesięcy temu w jednym momencie ze Steama korzystało 14 milionów użytkowników, co jest niezwykłym wynikiem jeśli wziąć pod uwagę, że jeszcze w 2015 roku rekord ten wynosił 8,4 milionów.

Nie zanosi się na to, żeby wyniki te zmalały - zdają sobie z tego sprawę nawet twórcy platformy. Warto w tym momencie spojrzeć na organizowane przez Valve promocje (w tym na trwającą Steam Summer Sale 2017), które same w sobie kuszą wiele osób do zakupu dużej ilości tytułów.

 

Co sądzicie o wciąż rosnącej popularności Steama? Piszcie!Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!