Steam pobił niesamowity rekord!

Steam pobił niesamowity rekord!

Nie od dziś wiadomo, że Steam to najpopularniejsza gamingowa platforma na świecie. Codziennie przebywają na niej miliony użytkowników, którzy ogrywają ulubione tytuły. Można więc wyobrazić sobie ogromną liczbę tych wszystkich graczy zwłaszcza w multiplayerowych grach.


W ubiegłym roku pisaliśmy o rekordowej ilości użytkowników w jednym momencie w najczęściej ogrywanym tytule ostatnimi czasy, czyli "PUBGu". Wynik ten wyniósł ponad milion graczy, co przełamało wszystkie dotychczasowe rekordy Steama. Jednakże pomyśleliście chociaż o tym, ilu graczy mogło być w tamtym momencie dostępnych na platformie lub grać w inne gry? Możemy tylko przypuszczać, że było to coś około kilkunastu milionów.Według najnowszych statystyk Steama rekord przebywających jednocześnie użytkowników na platformie, wliczając w to tych obecnych w grze, został wczoraj pobity. Liczba ta wyniosła ponad 18,5 miliona użytkowników! W tym samym czasie w grze było około 7,1 miliona graczy. To prawie połowa wszystkich mieszkańców Polski. Wyobrażacie sobie, że co drugi mieszkaniec naszego kraju w tym samym momencie jest aktywny na Steamie?Z dnia na dzień popularność i liczba użytkowników Steam nieustannie wzrasta. Coraz to ciekawsze tytuły przyciągają rzeszę fanów, a owa platforma jest najlepszą do wspólnej gry z przyjaciółmi lub solo.

Agniecha Szyda

Od 6 lat moją pasją jest YT. W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi. Poza tym interesuję się podróżowaniem oraz sportem, a dokładniej siatkówką i paintballem.

Apple pozwoli zdecydować czy wolimy mieć wydajniejszy telefon, czy baterię!

Procesory, które ogrzewają mieszkania? To się dzieje!

Xiaomi nie takie lepsze, czyli nowa skandaliczna cena Mi Mix 2

Co dzieje się na targach CES 2018? Relacja Kuby Klawitera!

Microsoft potwierdza, że łatki na Spectre i Meltdown spowolnią nasze komputery!

Apple podało nową cenę za wymianę baterii w iPhonie. Jest taniej!