Steam pobił kolejny rekord aktywnych użytkowników

Steam pobił kolejny rekord aktywnych użytkowników

Steam ustanowił właśnie nowy rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników. Co jednak najciekawsze - jest to już trzecia tego typu sytuacja w styczniu. 


Steam nieustannie zyskuje na popularności. Regularnie jesteśmy bowiem świadkami przebicia poprzedniego progu aktywnych użytkowników. Na początku roku media obiegła informacja o 27,9 mln zalogowanych do platformy konsumentach.

Minęło zaledwie kilka tygodni, a Steam może pochwalić się wynikiem o niemalże dwa miliony wyższym. Dokładnie 23 stycznia około godziny 15:00 czasu polskiego z aplikacji korzystało... 29 201 174 osób. Wynik robi ogromne wrażenie.

Źródło: SteamDB


Sporo osób przewiduje, iż w lutym doczekamy się przekroczenia magicznej bariery 30 milionów. Oczywiście mowa tu o osobach ogólnie zalogowanych do Steama. Do tego wyniku wliczają się więc też konsumenci nie mający w danym momencie uruchomionej gry.

Warto wspomnieć, że niedługo doczekamy się np. premiery takich gier jak Elden Ring czy ELEX 2. Do tego dojdzie ogromna wyprzedaż z okazji Chińskiego Nowego Roku. Warto więc na bieżąco obserwować liczbę osób korzystających ze Steama, by nie przegapić kolejnego rekordu.

 

Korzystacie ze Steama? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.