Steam przestanie działać na systemach Windows!

Steam przestanie działać na systemach Windows!

Platforma Steam od Valve jest jedną z najpopularniejszych platform dla graczy. Pozwala ona na rozgrywkę online oraz kupowanie cyfrowych wersji gier. Niestety w najbliższym czasie niektórzy z użytkowników Windowsa nie będą mogli z niej skorzystać.


Osoby korzystające w dalszym ciągu z systemów Windows XP oraz Vista będą zmuszone do przesiadki na nowsze wersje systemów. Może trudno w to uwierzyć, ale takich osób w dalszym ciągu jest naprawdę dużo i wiele z nich korzysta ze swoich pecetów do rozgrywki.

Valve oficjalnie poinformowało, że od 1 stycznia 2019 roku klient Steam przestanie działać na komputerach z systemami Windows XP i Windows Vista. Aby kontynuować zabawę na Steamie od nowego roku trzeba będzie się przesiąść co najmniej na Windowsa 7.Jest to spowodowane oczywiście względami technicznymi. Klient Steama bazuje na architekturze przeglądarki Google Chrome, która już jakiś czas nie obsługuje starszych systemów. W konsekwencji Steam nie może dalej wspierać użytkowników Windowsa XP oraz Vista. Ponadto Microsoft nie zapewnia odpowiednich poprawek dla tych systemów, co odbija się na odpowiedniej ochronie platformy od Valve.

Użytkownicy wymienianych Windowsów mogą cieszyć się platformą do końca roku, jednak już teraz Valve przestaje wydawać aktualizacje na te systemy. Oznacza to, że nie klient będzie się stawał coraz mniej użyteczny i bezpieczny.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.