Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

Steam przestaje honorować płatności BitCoinem

BitCoin w ostatnim czasie stał się dosłownie hitem na tle innych kryptowalut, a jego wartość cały czas wzrasta. Dzisiaj jednak platforma Steam wycofała możliwość płatności za gry i aplikacje właśnie za pośrednictwem BitCoina. Co skłoniło Valve do tej decyzji?


Głównym powodem, dla którego Valve zdecydowało się na właśnie taki krok, jest bardzo duża zmienność tej waluty. W zeszłym tygodniu jego wartość sięgała 10 000 dolarów, a w tym tygodniu kwota wzrosła do 15 000 dolarów. Kurs BitCoina w zaskakującym tempie potrafi całkowicie się zmienić, co możemy zaobserwować na miesięcznym wykresie poniżej:Kolejnym powodem, który także ma duże znaczenie, jest fakt, że Valve nie pobierało płatności w BitCoinach bezpośrednio. Do wykonywania transakcji, firma wykorzystywała serwis BitPay. Zanim pieniądze za sprzedaż trafiały do korporacji, przesyłane były do pośrednika, co nie było wygodne dla Valve. Zatwierdzenie transakcji w tej kryptowalucie trwa nawet kilka godzin, a w tym czasie jej wartość może się zmienić nawet o kilkanaście procent. Jeśli więc w tym czasie kurs BitCoina spadnie, kupujący będzie musiał oddać różnicę i kolejny raz uregulować prowizję. Między innymi takie operacje stworzyły dla firmy dodatkowe problemy, które teraz mają zostać usunięte.Taka decyzja na pewno nie zadowoli graczy, którzy dotychczas korzystali właśnie z opcji płacenia BitCoinami. Patrząc jednak na ciągle zmieniający się kurs kryptowaluty i problemy z transakcjami, decyzja Valve jest zrozumiała.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.