Steam aktualizuje chat i chce powalczyć z Discordem

Steam aktualizuje chat i chce powalczyć z Discordem

Na rynku komunikatorów głosowych zdecydowanie wyróżnia się Discord, który na przestrzeni ostatnich lat zdobył ogromną popularność i sympatię internautów na całym świecie. Do walki o ich atencję przyłącza się Steam, który rozbudowuje swój chat głosowy.


Chat na Steamie nie jest niczym nowym, jednak platforma należąca do Valve zdecydowała się powalczyć z Discordem. W tym celu Valve zaimplementowało elementy, które można kojarzyć z Discorda - bo przecież jak inaczej przyciągnąć do siebie użytkowników konkurencji? Na pewno nie ma sensu robić czegoś innowacyjnego.Świeże aktualizacje steamowego chata skupiają się przede wszystkim na wyglądzie i wszechstronności. Od teraz na chacie można udostępniać znajomym Gify i przeróżne linki oraz odnośniki do social mediów czy filmów. Wspomnianych znajomych można posortować według na ulubionych i tych mniej ulubionych czy według gry lub aktualnej rozgrywki. Generalnie chat ma wyglądać bardziej jak ten znany z serwerów Discorda.

Czy Steam zdoła odzyskać jakąś część użytkowników, którzy korzystają z Discorda? Trudno wyrokować na ten temat, jednak nie musi on być wcale skazany na porażkę, gdyż platforma od Valve jest liderem na rynku jeśli chodzi o platformy gamingowe oraz sklepy z grami.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.