Niesamowite statystyki YouTube - 3% najpopularniejszych YouTuberów...

Niesamowite statystyki YouTube - 3% najpopularniejszych YouTuberów...

Coraz więcej ludzi marzy o zostaniu gwiazdą YouTube'a, ostatnio nawet pisaliśmy o postaci, która ze świata muzyki i telewizji przeszła do świata YouTube'a. Niestety im więcej chętnych, tym trudniejsze jest to do osiągnięcia. Potwierdzają to najnowsze badania. 


Najnowsze badania z niemieckiego Uniwersytetu z Offenburga potwierdzają, że zdecydowaną większość wszystkich wyświetleń na YouTube zgarniają tylko najwięksi twórcy. Być może dla większości nie było to żadną tajemnicą, jednak twarde dane, jakie przedstawili niemieccy naukowcy, pozwalają uświadomić sobie, jak ogromne jest to zjawisko.

Tytułowe 3% YouTuberów zgarnia... 90% wszystkich wyświetleń YouTube'a! Ta statystyka w 2006 roku wynosiła "zaledwie" 63%, także tendencja nie jest zbyt szczęśliwa dla początkujących YouTuberów.Jest jednak nadzieja i sposób na odniesienie upragnionego sukcesu! Naukowcy sugerują, że największe szanse na zdobycie popularności na YouTube mają te osoby, które odnajdą swoją niszę i będą robić materiały, jakich nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać. Liczy się więc kreatywność, unikać natomiast powinno się filmów takich jak: sport, edukacja, vlogi, patostreamy czy działalność nonprofit. Nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie, dobrze jednak, że zostało potwierdzone na drodze naukowych badań. Powinniśmy brać także poprawkę na to, że polski YouTube rządzi się swoimi prawami i należy uwzględniać wszystkie okoliczności, które na nim panują.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.