Startuje kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski!

Startuje kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski!

Wczoraj ruszył kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski, czyli turnieju skupiającego się zarówno na grze Counter Strike: Global Offensive, jak i na League of Legends. W 15 sezonie pula nagród będzie wyjątkowo wysoka, ponieważ jej wartość wynosić będzie aż 260 tysięcy złotych. Co jeszcze przygotowali dla nas organizatorzy rozgrywek? Counter Strike: Global Offensive


W tym sezonie część najlepszych e-sportowych drużyn otrzyma bezpośrednie zaproszenie, a resztę wolnych miejsc zajmą zespoły, które najlepiej poradzą sobie w kwalifikacjach. W przypadku CS:GO teamy zmierzą się ze sobą w systemie dwumeczy BO1. Dwie najlepsze drużyny dostaną się do półfinałów, natomiast te, które zajmą miejsca od 3 do 6 powalczą w internetowych ćwierćfinałach, z których dalej przejdą 2 ekipy.Zwycięstwo w turnieju może otworzyć drogę do światowej kariery. Nowy sezon EMP pierwszy raz w historii powiązany jest bezpośrednio z Mountain Dew League, co oznacza, że wygrana będzie jednocześnie awansem do ESL Pro League w CS:GO, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na całym świecie.

Nagrody pieniężne także zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniu. Każda z drużyn, grająca w fazie zasadniczej, otrzyma przez okres trzech miesięcy po 5 000 zł miesięcznie (1000 zł dla każdego z zawodników), co w sumie daje zawrotną kwotę 120 000 zł. Podczas finałów we wrześniu w łódzkiej Atlas Arenie do wygrania będzie 60 000 zł, co w połączeniu z pensjami dla graczy daje łącznie sumę aż 180 000 zł, więc jest o co walczyć!

League of Legends 


W przypadku League of Legends zawodnicy zagrają jeden mecz w systemie BO3. Tak samo jak w CS:GO, dwie pierwsze drużyny dostaną się do półfinałów, natomiast te, z miejsca od 3 do 6 powalczą w internetowych ćwierćfinałach, z których dalej przejdą zwycięzcy par.


Najlepsza drużyna w League of Legends, tak samo jak w poprzednim sezonie, otrzyma zaproszenie do zamkniętej fazy kwalifikacji do Challenger Series Europe, czyli przedsionka najbardziej prestiżowych rozgrywek na świecie. Jest to okazja nie tylko do zaprezentowania się szerokiej publiczności, ale także zagrania na międzynarodowej scenie esportowej. EMP oficjalnie wspierane są przez Riot Games.


League of Legends także ma czym się pochwalić. Pula nagród w tej grze wyniesie łącznie 80 000 zł. Gracze LOL'a otrzymają odpowiednią ilość pieniędzy, w zależności od miejsca, które uda im się zająć. Kwalifikacje do turnieju zaczną się już 28 czerwca!avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.