Start rakiety Falcon Heavy z wielką oglądalnością na YouTube!

Start rakiety Falcon Heavy z wielką oglądalnością na YouTube!

Kosmos od zawsze fascynował człowieka i wszelkie próby jego podboju cieszyły się ogromną popularnością. Nie inaczej jest i teraz. Start rakiety Elona Muska, która podąża w stronę Marsa cieszył się wielkim zainteresowaniem, bijąc z dużą przewagą ostatnią walkę KSI i Joe Wallera. Nie jest to jednak rekord YouTube!


Start ten bez wątpienia jest jednym z ważniejszych wydarzeń, jeśli chodzi o loty w kosmos ostatnich lat. Nie dziwne więc, że przyciągnęło przed ekrany aż tak wielkie grono osób. W końcu także sam Elon Musk jest postacią niezwykle interesującą i wiele ludzi pokłada w nim nadzieje co do rozwoju tej dziedziny technologii.

Transmisja na kanale SpaceX w szczytowym momencie wzbiła się na naprawdę wysoki pułap i  zatrzymała się na ponad 2,3 milionach obecnych widzów. Jest to liczba wręcz niebywała, pokazująca również przy okazji potencjał popularności tego typu wydarzeń i niewykluczone, że kolejne testy w przyszłości będą w stanie pobić tę liczbę. Do rekordu jednak nadal daleko - przypominamy, że wynosi on 8 milionów i został ustanowiony podczas transmisji ze skoku Felixa Baumgartnera w 2012 roku.

Sporo ludzi śledziło także inne kanały, które na żywo śledziły to wydarzenie. Ponad 20 tysięcy ludzi było obecnych chociażby na kanale Astrofaza, a równie dobrze wyglądały liczby u innych twórców - m.in. u Szafy z kanału Mocny Vlog.

Niezwykle cieszy fakt, że YouTube stał się platformą, dzięki której możemy oglądać tego typu relacje. W pewnym sensie przez tę transmisję braliśmy udział w czymś naprawdę historycznym i nie chodzi nawet o osiągnięcie takiej liczby, ale o realny krok ku rozwojowi lotów kosmicznych za jakiś czas. Oby w przyszłości było więcej takich inicjatyw i oby cieszyły się jeszcze większą popularnością niż ta.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.