Standard USB-C ma zostać jedynym dopuszczalnym w Unii Europejskiej

Standard USB-C ma zostać jedynym dopuszczalnym w Unii Europejskiej

UE od kilku lat dąży do dopuszczenia jednego standardu ładowarek. Nacisk Komisji Europejskiej na korzystanie z USB-C jest coraz większy, a teraz przedstawiono szczegóły projektu zmian.  


Jak dziś podała agencja Reuters, Unia Europejska pracuje nad nowymi przepisami. Port USB-C ma stać się standardowym nie tylko dla smartfonów, ale także tabletów, aparatów fotograficznych, słuchawek, przenośnych głośników czy podręcznych konsol. Jeśli przepisy zostaną zatwierdzone, producenci będą mieli 2 lata na zaimplementowanie zmian.

Zmiany najbardziej miałyby dotknąć Apple, które już komentuje sprawę:  "Jesteśmy zaniepokojeni tym, że regulacje wprowadzające tylko jeden typ połączenia zdusi innowacje, zamiast je wspierać, co zaszkodzi konsumentom z Europy i innych części świata".

 Dodatkowo przepisy mówią, że ładowarki nie będą mogły być dołączane do urządzeń, lecz będą dostępne do kupienia osobno. UE chce ujednolicić także technologię szybkiego ładowania oraz zmusić producentów do rzetelnego dostarczania informacji o wydajności ładowania. Co sądzicie o planowanych zmianach?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.