Squid Game: fani wydzwaniają na numer telefonu z serialu

Squid Game: fani wydzwaniają na numer telefonu z serialu

Squid Game kilka tygodni od premiery na Netflixie można nazwać już ogromnym sukcesem platformy. Serial w krótkim czasie zdobył miliony fanów na całym świecie. Niektórzy z nich tak zaangażowali się w produkcję, że postanowili wykorzystać numer telefonu oraz numer konta, które znalazły się w serialu. 


O udanym debiucie Squid Game na Netflixie więcej pisaliśmy w poprzednim artykule, w którym wspomnieliśmy, że koreański thriller ma szansę zostać największym hitem platformy pod względem liczby wyświetleń. Przy takiej popularności produkcji nie ma co się dziwić, że fani zwrócili uwagę na każdy jej szczegół.

Widzowie serialu w jednym z odcinków zauważyli numer telefonu na karcie, którą otrzymywali uczestnicy gry. Był on skrócony o trzy pierwsze cyfry, które jak się okazało... oznaczają tylko numer kierunkowy. W wyniku błędu ekipy produkcyjnej, w serialu znalazł się zatem prawdziwy kontakt, z którym mogliśmy nawiązać połączenie.

Właścicielka telefonu przekazała oświadczenie dla portalu Money Today, w którym napisała, że ludzie na jej numer próbują dzwonić właściwie bez przerwy.
Po wyemitowaniu Squid Game, zaczęłam dostawać wiadomości i połączenia bez przerwy, dwadzieścia cztery godzinę na dobę, aż zaczęło mi być ciężko prowadzić normalne codziennie życie. To numer, którego używam od ponad dziesięciu lat, więc jestem zaskoczona. Musiałam usunąć ponad 4000 numerów widzów z mojego telefonu. Doszło do tego, że ludzie z ciekawości próbują się do mnie dobić bez względu na porę dnia, więc moja bateria jest wyczerpana i sprzęt się wyłącza. Na początku nie miałam pojęcia, co się dzieje, ale mój przyjaciel powiedział mi, że mój numer pojawił się w serialu. Wtedy zrozumiałam.

Na zdjęciu właścicielka telefonu, która w wywiadzie dla SBS News przedstawiła listę połączeń od fanów Squid Game.


Twórcy serialu odpowiedzieli na zdarzenie i powiedzieli, że ciąg cyfr znalazł się w serialu przypadkowo oraz wspomnieli, że jedyną opcją jest zmiana numeru. Odpowiedź producentów oburzyła Koreańczyków w mediach społecznościowych. Po zamieszaniu, twórcy Squid Game wyszli z propozycją wykupienia numeru za równowartość kilkunastu tysięcy złotych.Niedługo później okazało się, że podobnie stało się z numerem konta bankowego, który również był widoczny w serialu. Nie musieliśmy długo czekać, a fani zaczęli na nie przesyłać pieniądze. Jak już się dowiedzieliśmy, tutaj było nieco inaczej niż w przypadku błędu z kontaktem na telefon przypadkowej osoby, bowiem na etapie produkcji twórcy serialu podjęli negocjacje z właścicielem konta, który zgodził się na jego zamieszczenie. Trzeba stwierdzić, że raczej wyszło mu to na dobre.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.