"Squid Game" bije rekordy popularności! Kiedy 2 sezon?

Koreański serial "Squid Game" zadebiutował niedawno na Netflixie. Thriller cieszy się tak dużą popularnością, że lada moment może zostać najpopularniejszym serialem Netflixa. Czy doczekamy się kontynuacji produkcji? 


"Squid Game" na Netflixie zadebiutował 17 września. Serial opowiada o historii Seong Gi-heon, który szukając sposobu na spłatę długu, trafił do wielkiej gry o pieniądze, w której udział bierze 456 osób. Nieświadomi uczestnicy ryzykują swoje życie w serii gier z dzieciństwa, aby walczyć o nagrodę w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów.Produkcja znajduje się obecnie na pierwszym miejscu w TOP10 aktualnie oglądanych seriali na Netflixie w dziesiątkach różnych krajów, w tym Polsce. Jak mówi Ted Sarandos - współzałożyciel i dyrektorem ds. treści w Netflix, koreański serial jest na najlepszej drodze, aby zostać największym hitem platformy. Co więcej, niemal pewne jest już teraz, że thriller zostanie najpopularniejszym serialem nieanglojęzycznym w historii Netflixa.

W tej chwili tak prezentuje się TOP 10 seriali Netflixa. W zestawieniu brak jeszcze danych o Squid Game, jednak możemy już w tej chwili spodziewać się wysokiej pozycji serialu.

1. Bridgertonowie, sezon 1 – 82 mln
2. Lupin, sezon 1 – 76 mln
3. Wiedźmin, sezon 1 – 76 mln
4. Sex/Life, sezon 1 – 67 mln
5. Stranger Things, sezon 3 – 67 mln
6. Dom z papieru, sezon 4 – 65 mln
7. Król tygrysów, sezon 1 – 64 mln
8. Gambit królowej – 62 mln
9. Łasuch, sezon 1 – 60 mln
10. Emily w Paryżu, sezon 1 – 58 mln

Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, czy doczekamy się drugiego sezonu "Squid Games". Reżyser serialu w wywiadzie dla Variety zdradził, że ze względu na wyczerpujące prace nad pierwszym sezonem, obecnie nie jest gotowy na kontynuację produkcji.
Nie mam rozbudowanych planów na "Squid Game 2". Samo myślenie o tym jest dość męczące. Jednak jeśli miałbym się za to zabrać, to na pewno nie samemu. Rozważyłbym skorzystanie z pokoju scenarzystów i zaangażowanie wielu doświadczonych reżyserów.

 

A wy, oglądaliście już "Squid Game"? Jak oceniacie koreański serial?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.