Sprzedaż iPhone'a X poniżej oczekiwań Apple

Sprzedaż iPhone'a X poniżej oczekiwań Apple

iPhone X miał stać się hitem zarówno wśród produktów konkurencji, jak i wśród wcześniejszych produkcji Apple. Okazało się jednak, że telefon sprzedaje się o wiele gorzej niż planował producent przed jego wydaniem. 


Karl Ackerman, analityk z Wall Street pracujący dla firmy Cowen and Company, ostatnio wspomniał, że premiera najnowszego iPhone'a miała bardzo duży wpływ na sprzedaż starszych urządzeń firmy Apple. Od oficjalnego wydania iPhone'a X lepiej zaczęły sprzedawać się poprzednie modele, takie jak iPhone SE, iPhone 6s czy iPhone 7.Taki obrót sprawy nie był oczekiwany. Klienci Apple zmieniają swojego iPhone'a zazwyczaj na najnowszy model, jednak w tym przypadku wiele z nich wybrało iPhone' a 8 i 8 plus albo przerzuciło się na starsze urządzenia, co nie do końca zadowoliło firmę. iPhone X sprzedaje się dobrze, ale nie tak, jak planowano jeszcze przed jego premierą. Na moment przed oficjalnym wyjściem urządzenia na rynek sugerowano, że w przedsprzedaży Apple może sprzedać aż 50 milionów  sztuk najnowszego iPhone'a. W rzeczywistości producent musi jednak zadowolić się znacznie niższą liczbą.

Apple na pewno nie jest zadowolone z wyników sprzedaży iPhone'a X biorąc pod uwagę ogromną kampanię reklamową związaną właśnie z jego wyjściem na rynek. W tym kwartale fiskalnym producent chce dostarczyć 79 milionów nowych urządzeń, co w porównaniu z zeszłoroczną liczbą 78,3 milionów nie robi ogromnego wrażenia.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.