Sprzedano już ponad miliard gier na PlayStation 4!

Sprzedano już ponad miliard gier na PlayStation 4!

Konsole japońskiej firmy Sony od początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy. Wszystkie cztery modele konsol PlayStation wraz z kilkoma wersjami przenośnego PSP były dla swoich czasów urządzeniami bardzo udanymi, które schodziły ze sklepowych półek jak świeże bułeczki. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez firmę Sony, liczba gier sprzedanych na konsolę PlayStation 4, przekroczyła ponad miliard egzemplarzy. 


Ten imponujący wynik  udało się japońskiej firmie przekroczyć już pod koniec zeszłego roku, a 31 stycznia 2020 odnotowano już 1,18 mld sprzedanych kopii gier. Na ogłoszony przez Sony wynik składają się zarówno wydania pudełkowe, jak i cyfrowe wersje gier zakupione przez użytkowników za pośrednictwem PlayStation Store. Tym samym Playstation 4 uplasowało się na drugim miejscu wśród konsol z serii PS, zarówno pod względem sprzedanych urządzeń, jak i egzemplarzy gier na nie przeznaczonych. Na pierwszym miejscu w obu tych kategoriach niezmiennie znajduje się rekordowe pod każdym względem PS2.PS4 miało swoją premierę w roku 2013 i na chwile obecną sprzedanych zostało prawie 110 milionów egzemplarzy tej konsoli. Najprawdopodobniej więc PS4 nie zdoła pobić żadnego z rekordów PlayStation 2, ze względu na zbliżającą się coraz większymi krokami premierę tegorocznego PlayStation 5, o którym wiemy już coraz więcej.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.