Sprawa ZWG powraca - YouTuber ponownie na celowniku

Sprawa ZWG powraca - YouTuber ponownie na celowniku

Już jakiś czas na polskiej scenie YouTube nie działo się nic nadzwyczajnego i nic nie wskazywało na to, że sytuacja ma się zmienić. Niestety - historia lubi się powtarzać i tak oto wczoraj pojawiły się filmy pewnych twórców, którzy uważają, że ZWG ponownie oszukał swoich widzów.


Pamiętacie styczniowe wydarzenie z właśnie ZWG na czele? Wyszło wtedy na jaw, że konkursy jakie twórca organizował na przeróżne skiny do gry CS:GO były ustawiane. Gdy kilka innych osób postanowiło to ujawnić przyłączyło się do nich sporo większych kanałów, dzięki którym Grzechu nie wytrzymał presji i zmuszony był do usunięcia kanału. Po więcej szczegółów zapraszamy Was do dwóch artykułów jakie pojawiły się na ten temat na naszym portalu. Możecie przejść do nich tutaj i tutaj.

Cała sprawa ucichła, a ZWG założył nowy kanał. Cóż, wszystko nadal byłoby dobrze gdyby wczoraj Kikual (osoba, która ujawniła ustawiane konkursy) oraz Imajin nie wrzuciliby materiału o reklamowaniu przez YouTubera tzw. scamu. Chodzi mniej więcej o to, że twórca nagrał sponsorowany film, gdzie reklamuje z pozoru bardzo ciekawą stronę, na której można z łatwością wygrać naprawdę świetne skórki do CS:GO. Ze względu na promowanie stron scamerskich, nie umieszczamy tego materiału w tym artykule, mimo tego, że nadal jest on dostępny na kanale twórcy (YouTuber wyłączył już możliwość jego oceniania i komentowania).

Sam ZWG na początku materiału przestrzega, że lepiej nie grać na tej stronie, lecz jego uwaga tak i tak może zostać przez naprawdę wielu ludzi pominięta, gdyż dużo z nich często po prostu przewija klip do takiego momentu, w którym otwierana jest skrzynka. Zarzuty jakie padają w stronę Grzecha są też takie, że przed uzgodnieniem reklamy z portalem nie wykonał odpowiedniego jej sprawdzenia. Istnieje bowiem zagraniczny YouTuber, który korzystając z tej strony został oszukany. Poniżej zamieszczamy dwa filmy, które dokładnie opisują całe zajście:Swoją reakcję nagrał także Boxdel, który także w przypadku poprzedniej "dramy" z ZWG nie przeszedł obojętnie. Także i tym razem nie pozwolił na to, aby ludzie byli oszukiwani przez bądź co bądź budzącą zaufanie osobę z wieloma subskrypcjami na koncie.


Jesteśmy ciekawi jak rozwinie się ta nowa sprawa z udziałem ZWG i czy on sam postanowi nagrać stosowne sprostowanie całego zajścia i wszystko wyjaśnić. Na ten moment twórca przeprowadził livestreama, podczas którego odniósł się do filmu Boxdela. Jak sam powiedział, nie rozumie on zachowania Michała. Boxdel na wieczornej transmisji postanowił natomiast skomentować ten film i był mocno zdziwiony, że Grzegorz tak mocno mu odpowiedział.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.