Spotify w końcu z funkcją wyświetlania tekstów piosenek

Spotify w końcu z funkcją wyświetlania tekstów piosenek

Spotify wzbogaciło się o możliwość wyświetlania tekstów piosenek. Funkcja jest już dostępna na całym świecie (także w Polsce) i oferuje napisy do ponad 8 milionów utworów.


Użytkownicy platformy Spotify czekali na wbudowane teksty piosenek od wielu lat. Przez niemalże rok funkcja ta była testowana w kilku miejscach na świecie - w końcu zdecydowano się na jej publiczne wdrożenie. Jak ona w ogóle działa?

Przede wszystkim warto wspomnieć, że narzędzie zasilane jest przez serwis Musixmatch, który to posiada w swojej ciągle rosnącej bazie teksty do ponad 8 milionów utworów. Sesję karaoke można urządzić sobie nawet przy niezbyt mainstreamowej muzyce.

Źródło: wł.


Jeśli korzystacie ze Spotify na urządzeniach mobilnych, to wystarczy, że przeciągniecie palcem od dołu ekranu na widoku konkretnej piosenki. Wtedy też pojawi się tekst - ten akurat śpiewany będzie podświetlony, co także jest przydatną opcją. Co więcej, tekst można udostępnić na innych platformach.

Źródło: wł.


W przypadku aplikacji na desktopy trzeba poszukać ikony mikrofonu w oknie odtwarzania. Tekst na telewizorach uruchomimy z kolei za pomocą specjalnego przycisku umieszczonego po prawej stronie interfejsu usługi.

Spotify potwierdza, że funkcja powinna już być dostępna dla wszystkich użytkowników na całym świecie. Jeśli jeszcze jej u siebie nie widzicie, to należy uzbroić się w cierpliwość i regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji.

 

Co sądzicie o tekstach piosenek na Spotify? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.