Spotify spersonalizuje więcej playlist

Spotify spersonalizuje więcej playlist

Spotify chce, aby użytkownicy mogli łatwiej dotrzeć do nowości. W tym celu twórcy platformy planują rozszerzyć personalizowanie, co oznacza, że będziemy mogli zobaczyć więcej playlist przygotowanych tylko dla nas. 


Sporo osób chcąc odkryć nową muzykę na Spotify korzysta ze spersonalizowanych list odtwarzania. Twórcy chcę więc rozszerzyć personalizowanie. Słuchając tej samej dużej, publicznej listy ze znajomym, każdy może mieć na niej inne utwory i innych wykonawców. Spotify chce więc postawić na większe personalizowanie oraz dzielenie się utworami ze znajomymi.


Każda playlista będzie mieć swój unikalny kod URL. Przesyłając innej osobie linka do naszej wersji, będziemy mieć pewność, że wchodząc w niego usłyszą te same piosnki co my.

Nowość niesie ze sobą jednak pewne wątpliwości. Spotify nie udostępniło jeszcze informacji o tym, które playlisty zostaną zindywidualizowane. Oznacza to, że możemy słuchać playlisty i nie wiedzieć czy jest ona przygotowana specjalnie dla nas. Kolejną obawą jest ograniczenie. Spotify może sprawić, że znacznie rzadziej będziemy odkrywać muzykę z innych gatunków. Personalizacja pomoże w znalezieniu muzyki pasującej do naszych ulubionych utworów, jednak może nie być pomocna, gdy będziemy chcieli odkryć nowych artystów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.