Spotify usprawni tworzenie playlist. Nachodzi funkcja

Spotify usprawni tworzenie playlist. Nachodzi funkcja "Rozszerz"

Spotify zapowiedziało funkcję "Rozszerz", która usprawni proces tworzenia list odtwarzania. Sztuczna inteligencja dobierać będzie dodatkowe utwory pasujące do tych obecnych już na playliście. 


Tworzenie własnych list odtwarzania na Spotify jest dosyć żmudnym procesem. Znalezienie utworów pasujących nastrojem do tych już wcześniej odszukanych stanowi często nie lada problem. Z pomocą ma przyjść nowa funkcja "Rozszerz" dostępna wyłącznie dla osób opłacających abonament Premium.

Na czym polega nowość? Jeśli wejdziemy w stworzone przez siebie listy odtwarzania, to u góry ekranu pojawi się specjalny przycisk "Rozszerz". Po jego kliknięciu algorytm dorzuci maksymalnie 30 nowych - ale podobnych - piosenek, które będą wplecione pomiędzy te już tam obecne.

Źródło: Spotify


W momencie gdy dodany utwór nam się spodoba, to wystarczy kliknąć w zieloną ikonę plusa, by został on na zawsze w naszej playliście. Samą funkcję "Rozszerz" będzie można rzecz jasna w każdym momencie wyłączyć. Wtedy piosenki przestaną być dobierane automatycznie.

Nowość zadebiutuje u wszystkich użytkowników Spotify (w wersji na Androida oraz iOS) już w przyszłym miesiącu.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.