Spór wokół rozdawania pieniędzy przez Wiśnię

Spór wokół rozdawania pieniędzy przez Wiśnię

Na polskim YouTube pojawiło się już wiele różnego rodzaju dram oraz przekrętów, które wielką burzą przechodziły przez internet. Często nawet najmniejsze pomyłki czy kłótnie były głośno wyłaniane przez widzów. Jednak na dniach zaczęło tworzyć się coś dziwnego. Wokół Bartka Wiśniewskiego, znanego jako Wiśnia wylała się ogromna fala hejtu. Jeśli chcecie dowiedzieć się o co dokładnie chodzi, wszystko znajdziecie w tym artykule!


Wszystko zaczęło się spokojnie i bez większych kontrowersji. Otóż dokładnie 7 listopada Wiśnia, na swoim fanpage'u opublikował post, w którym poinformował swoich widzów o nadchodzącym filmie. Stwierdził, że każdy kto ma dostęp do konta bankowego, może dzięki pomyśle z jego filmu zarobić 30zł. Dodatkowo, z każdej osoby która chce zarobić 30zł i zrobi to co trzeba, twórca przeleje 5zł ze swoich własnych pieniędzy na pewien cel charytatywny.

Dokładną treść posta możecie zobaczyć tutaj:
674a0b76a9b04472bd10a23aaeb99cc1
Po tym fakcie, następnego dnia na jego kanale został opublikowany wspomniany materiał, którego tytuł brzmi „DAJE 30 ZŁ DLA KAŻDEGO”. Twórca już na samym początku zapewnia, że treść, którą chce w nim przekazać jest bardzo ważna, a każdy kto wykona podane polecenia otrzyma całe 30 zł. Równocześnie wszyscy, w ramach pewnej akcji charytatywnej wspomogą osoby potrzebujące. Według Wiśni, wszystko czego potrzebujemy, to konto bankowe na którym znajduje się minimum 9zł. W dalszej części filmu, YouTuber dokładnie, krok po kroku tłumaczy gdzie powinno się zarejestrować oraz co należy zrobić, by otrzymać darmowe pieniądze. Sposób Bartka polega na zakupie ze strony Lottoland kilku losów, aby następnie na swoim panelu Cashbacklove w przeciągu 7 dni ujrzeć 30zł do wypłaty na konto.

To, co stało się po publikacji filmu, przeszło wszelkie pojęcie, ponieważ mimo, że sama inicjatywa „otrzymania darmowych pieniędzy” jak i pomysł z akcją charytatywną nie jest w żaden sposób zły, to na Wiśnię wylała się niewiarygodna fala hejtu. Komentatorzy zarzucili twórcy kłamstwo i próbę oszustwa w postaci "ograbienia" naiwnych widzów z pieniędzy. Wiele osób posądziło go o reklamę scammerskiej strony, która wyłudza dane osobowe.

Poniżej dodaliśmy kilka z wielu komentarzy posłanych w stronę twórcy:
48c001b267134002aafe3f5db06fc4d8
0149c50fef3d4398b829d1ba403b84fa
a14725c4ae524080ac1eb7b3e3e07be2
a05a96c3a3fd4269afa0d6e2d44c0382
Oprócz setek budzących agresję komentarzy pod materiałem, w odzewie na zachowanie Bartka, kilka dni później pojawił się film niejakiego „Itsygo”, który wyraził swoje zdanie na ten temat i przedstawił teorię (mocno sugerującą oszustwo twórcy), której się trzyma.

Sprawa trwa już kilka dni i cały czas nabiera rozgłosu. Sam „osądzony” zdążył już zauważyć problem, lecz cały czas trzyma się swojej wersji i uważa, że wszystko co mówi jest prawdą. Jesteśmy bardzo ciekawi jak sytuacja potoczy się dalej, ale póki co pozostaje nam tylko czekać.

A Wy? Po której jesteście stronie i co myślicie o całej sprawie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl