Spider-Man: No Way Home z jednym z najlepszych wyników otwarcia w historii kina

Spider-Man: No Way Home z jednym z najlepszych wyników otwarcia w historii kina

"Spider-Man: No Way Home" zarobił krocie (587 milionów dolarów) podczas premierowego weekendu. Tym samym stał się szóstym filmem w historii, który przekroczył próg 500 milionów dolarów w tak krótkim czasie. 


Ubiegły piątek był prawdziwym świętem dla wielu fanów uniwersum Marvela. Swoją premierę miał bowiem film "Spider-Man: No Way Home", który był jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji kinowych od co najmniej kilku lat. Ma to swoje potwierdzenie w wynikach finansowych.

Jak się okazuje, tytuł wygenerował 587 milionów dolarów w pierwszy premierowy weekend - udało się to bez udziału chińskiego rynku. Rezultat ten pozwolił produkcji zająć szóste miejsce jeśli chodzi o najlepiej zarabiające filmy w historii. Zadowolone jest także Sony Pictures - był to bowiem najlepszy debiut w dziejach wytwórni.Tak ogromny wynik daje nadzieję na kinowy rozruch w czasie pandemii - od dłuższego okresu mamy bowiem do czynienia z pewnego rodzaju zastojem w tej branży.

Źródło: Rotten Tomatoes


Warto również wspomnieć, iż "Spider-Man: No Way Home" to nie tylko sukces finansowy, ale też jakościowy. Na portalu Rotten Tomatoes film został oceniony pozytywnie przez 99% widzów oraz 94% krytyków. Naszą recenzję produkcji możecie przeczytać TUTAJ.

 

Byliście już w kinie na "Spider-Man: No Way Home"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.