Spektakularne zwycięstwo Virtus.pro na turnieju DreamHack Masters 2017 - Polacy zgarniają główną nagrodę!

Dosłownie kilka godzin temu informowaliśmy Was na naszej stronie o zwycięstwie Virtus.pro w półfinale przeciwko Astralis. Dzięki tej wygranej Polacy trafili do finału, gdzie zmierzyli się z SK Gaming. Po ciężkiej walce odnieśli jednak sukces oraz wygrali główną nagrodę turnieju DreamHack Masters Las Vegas 2017-$200.000.

Do finałowego spotkania zawodnicy Virtus.pro i SK zasiedli chwilę po 3:00 nad ranem. Zanim jeszcze rozpoczął się wielki finał, SK wyeliminowało z turnieju formację North, co zadecydowało o tym, kto zagra przeciwko Polakom w ostatecznym starciu.

Pierwszy mecz został rozegrany na mapie Virtusów, czyli na Cobblestonie. Zawodnicy VP wygrali rundę pistoletową, jednak później pozwolili Brazylijczykom prowadzić i dzięki temu mieli oni przewagę nad naszym zespołem, a w rezultacie udało się im wygrać mapę z wynikiem 16:8.

Zrzut ekranu 2017-02-20 o 04.16.07

Drugą mapą był wybrany przez SK Train. Początek spotkania wyglądał podobnie do poprzedniego. Virtusi znowu wygrali pistoletówkę, ale kolejne rundy trafiały na konto przeciwników. W następnych minutach meczu ekipa z Polski zaczęła odrabiać straty i wygrała pierwszą połowę. Druga część spotkania pokazała, że Taz i reszta jego zespołu nie poddaje się bez walki. "Złota Piątka" wróciła do gry i pokonała SK na ich mapie.

Zrzut ekranu 2017-02-20 o 05.14.05

Aby zdobyć główną nagrodę wystarczyło już tylko wygrać Mirage. Virtusi rozpoczęli mecz po stronie antyterrorystów. Pierwsze 6 rund należało do naszych, lecz reszta pierwszej połowy ułożyła się pomyślnie dla rywala. Gra po stronie terrorystów wystartowała z wynikiem 8:7. Obie drużyny szły łeb w łeb, gdy Polacy mieli przewagę to SK szybko odrabiało stratę i na odwrót. Ostatecznie jednak Virtus.pro pokazało swoją moc i wygrało spotkanie, zgarniając tym samym $200.000!

Zrzut ekranu 2017-02-20 o 06.24.05

DreamHack to pierwszy wygrany turniej Polaków w tym roku. Doskonale widać, że cała drużyna jest w świetnej formie, a mimo drobnych błędów nadal potrafią zajmować najwyższe i najlepsze miejsce na podium. Za zdobycie pierwszego miejsca Virtus.pro otrzymało główną nagrodę w wysokości $200.000. Gratulacje! Teraz czekamy na kolejne zwycięstwo w Katowicach już za niecałe dwa tygodnie!