SpaceX zapłaci osobie, która złamie zabezpieczenia Starlinków

SpaceX zapłaci osobie, która złamie zabezpieczenia Starlinków

SpaceX podzieliło się odważnym pomysłem. Firma Elona Muska ogłosiła, że zapłaci równowartość ponad 100 tysięcy złotych osobie, która złamie zabezpieczenia Starlinków. 


Internet od SpaceX dostarczany przez Starlinki, potencjalnie jest silnie narażone na ataki hakerów. Firma jest jednak na tyle pewna swoich urządzeń, że zaprosiła hakerów do atakowania infrastruktury, oferując przy tym wynagrodzenie finansowe.

Firma za złamanie zabezpieczeń zapłaci od 100 dolarów do 25 tysięcy dolarów (ok. 115 tysięcy złotych) - zależnie od skali przeprowadzonego ataku na ich systemy. Oprócz wynagrodzenia, SpaceX oferuje także zapisanie osoby, która złamie zabezpieczenia, na specjalnie stworzonej internetowej hali sław, która odznacza punktami hakerów.Pomysł SpaceX nie jest pierwszym tego typu pomysłem dużej firmy. W przeszłości wiele przedsiębiorstw ogłaszało podobne projekty. Ich główną zaletą jest znaczna poprawa krytycznych z punktu widzenia działania danej usługi zabezpieczeń stosunkowo niskim kosztem.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.