To prawie pewne - będzie transmisja na YouTube z podróży ludzi dookoła księżyca!

To prawie pewne - będzie transmisja na YouTube z podróży ludzi dookoła księżyca!

To wiadomość z ostatniej chwili! W okolicach godziny 22:40 polskiego czasu, SpaceX - przedsiębiorstwo odpowiedzialne za przemysł kosmiczny poinformowało, że w przyszłym roku zrealizuje lot dookoła księżyca, który zabierze ze sobą dwóch turystów!


Elon Musk odpowiedzialny za cały projekt jakim jest SpaceX, powiedział na dzisiejszej konferencji te słowa:
"Next year is going to be a big year for carrying people to the space station and hopefully beyond"

Zapowiedział tym samym, że za rok ruszy pierwszy tego typu lot wokół księżyca, który zabierze ze sobą dwie prywatne osoby. Do tej pory, wszystkie duże projekty od SpaceX, były transmitowane na YouTube i cieszyły się ogromną popularnością. Niektóre streamy potrafiły zbierać nawet setki tysięcy widzów, ale tego typu kosmicznego projektu w ich historii jeszcze nie było. Jak się możemy domyślać, transmisja będzie i tym razem. Jeśli tak się stanie, możemy spodziewać się rekordowej liczby oglądalności nie tylko na ich kanale, ale może i na całym YouTube. O szczegółach tego dotyczących dowiemy się już wkrótce.

Start misji przewidziany jest z tego samego miejsca, z którego w 1969 roku wystartował rakieta z załogą Apollo i doprowadziła do historycznego, pierwszego lądowania człowieka na księżycu.

Ten artykuł zostanie wkrótce zaktualizowany.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.