Sony zaprezentowało 48 megapikselowy aparat do smartfonów!

Sony zaprezentowało 48 megapikselowy aparat do smartfonów!

Sony od dłuższego czasu bardzo dobrze radzi sobie w świecie fotografii, a najnowszy sensor do smartfonów tylko to potwierdza. To może być zupełnie nowy poziom mobilnej fotografii.


Model o nazwie IMX586 będzie w stanie wykorzystać rozdzielczość 48 megapikseli przy jednoczesnym zachowaniu wielkości na poziomie 0,8 mikrometra. Zdjęcia robione takim sensorem będą osiągać rekordową rozdzielczość w świecie mobilnej fotografii 8000 x 6000 pikseli.

Sony chwali się także, że nowy sensor może robić naprawdę dobre zdjęcia przy zachowaniu małej ilości szumów. Dla porównania udostępniło zdjęcie wykonane z 12 megapikselowego oraz 48 megapikselowego  sensora.Według zapewnień Japończyków sensor ma sprawdzać się świetnie w słabych warunkach oświetleniowych, a rozpiętość tonalna ma być generowana w czasie rzeczywistym - a nie po zrobieniu zdjęcia. Niestety dopóki smartfony z sensorem od Sony nie pojawią się na rynku nie dowiemy się, czy są to tylko czcze przechwałki. Technologia ma trafić do masowej produkcji już we wrześniu tego roku i wtedy najprawdopodobniej zostanie udostępniona partnerom i zainteresowanym producentom. Z pewnością szykują się ciekawe czasy dla fotografii mobilnej!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.