Sony z zaskakującym patentem. Wersje demo gier powrócą do łask

Sony z zaskakującym patentem. Wersje demo gier powrócą do łask

W sieci pojawiły się informacje o nowym patencie zarejestrowanym przez Sony. Okazuje się, że producent konsol PlayStation pozwoli użytkownikom na dzielenie się ze znajomymi... stanami gier zapisanych w chmurze. 


Co jednak jest takiego zaskakującego w nowym patencie? To, że uruchomienie przesłanego stanu powodowałoby aktywację swego rodzaju krótkiej i interaktywnej wersji demonstracyjnej danej produkcji. Do zapisu  można by było dodawać ponadto autorskie komentarze.

To jednak dopiero początek rewelacji. Patent powiązany jest z niedawno odkrytym projektem kontrolera od PlayStation 5, który zawierać ma opcję... gry w chmurze na zasadzie chociażby Google Stadia. Wszystko wskazuje więc na to, że Sony pozwoli na odpalenie powyższych stanów gry bezpośrednio z poziomu kontrolera. Nie będzie więc trzeba posiadać nadchodzącej konsoli.

Źródło: WIPO


Trudno na ten moment wyobrazić sobie dokładną zasadę działania funkcji. Musimy zadowolić się jedynie grafiką patentową, która siłą rzeczą nie mówi zbyt wiele. Jeśli jednak plotki się potwierdzą, to kto wie - może wersje demonstracyjne gier wideo powrócą do łask?

To zapewne dopiero początek wieści o funkcjonalnościach obecnych w PlayStation 5. Do premiery konsoli pozostał jeszcze nieco ponad rok - przez ten czas będziemy świadkami wielu plotek oraz doniesień na temat kolejnej generacji sprzętów.

 

Podoba się Wam koncepcja streamingu gier od Sony? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: WIPO

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.