Sony planuje stworzyć kolejne wielkie gry

Sony planuje stworzyć kolejne wielkie gry

Sony poinformowało o planach wykreowania zupełnie nowych marek gier wideo, które swoim rozmiarem mają równać się z np. cyklem God of War. 


Sony nie tak dawno podzieliło się najnowszymi wynikami finansowymi. Przy okazji odbyło się również cokwartalne spotkanie z inwestorami, podczas którego firma przekazała dosyć istotne informacje odnośnie rozwoju swojego gamingowego działu. Czego dokładnie się dowiedzieliśmy?

Przede wszystkim japoński gigant ma skupić się na tworzeniu zupełnie nowych gier. Już w 2025 roku połowa budżetu zostanie przeznaczona na wykreowanie ogromnych produkcji należących do jeszcze nieogłoszonych marek. Warto zaznaczyć, że jeszcze w 2019 roku wyłącznie 23 procent budżetu było przeznaczone na zespoły odpowiedzialne za nowe tytuły.

Mamy więc do czynienia ze znaczącym wzrostem - ta wiadomość powinna spodobać się wszystkim fanom konsol PlayStation. Doczekamy się więc na pewno wielkich gier na nowe PlayStation 5. Oczywiście do 2025 roku pozostało jeszcze sporo czasu.Nie oznacza to jednak, że dopiero wtedy Sony zacznie działać. Już teraz mają rozpocząć się inwestycje w nowe studia wchodzące w skład PlayStation Studios. Do końca bieżącego roku fiskalnego koncern planuje przeznaczyć 34 procent budżetu na produkcję świeżych gier. Apogeum nastąpi jednak dopiero za niecałe trzy lata.

Oczywiście są to wyłącznie ogólne informacje, które nie dają żadnego obrazu tego, czego mogą spodziewać się gracze. Nie wiadomo o jakich produkcjach mowa - sam fakt tak ogromnych inwestycji Sony powinien jednak rozbudzić nadzieje wśród konsumentów.

 

Czekacie na nowe gry od Sony? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.