Sony oficjalnie zapowiada PlayStation 5

Sony oficjalnie zapowiada PlayStation 5

Jakiś czas temu Sony ogłosiło, że PlayStation 4 stało się jedną z najlepiej sprzedających się konsoli w historii. Firma nie zatrzymuje się jednak i ujawnia pierwsze oficjalne informacje na temat kolejnej wersji PlayStation. 


Od dłuższego czasu wiedzieliśmy już, że gigant pracuje nad konsolą PlayStation kolejnej generacji. Do tej pory nikt oficjalnie jednak nie podawał informacji dotyczących nowego urządzenia, jednak teraz znamy już pierwsze fakty.Pierwsze informacje pochodzą od twórcy PS4, który już zapewnił wszystkich oczekujących na premierę nowego urządzenia, że nowa konsola nie jest tylko ulepszoną wersją PS4, tak jak było w przypadku PS4 Pro. Mark Cerny przyznał, że jest to zupełnie nowy sprzęt. Możemy spodziewać się, że PlayStation 5 napędzane będzie przez ośmiordzeniowy procesor oraz zostanie zbudowane w najnowszym 7-nanometrowym procesie technologicznym. Konsola ma także obsługiwać rozdzielczość 8K.

To nie jedyne nowości. Konsola obsługiwać ma podobno nośniki SSD, co poprawić ma czas wczytywania gier. Nowa konsola ma być jednak kompatybilna z poprzednim modelem, co oznacza, że uruchomimy na niej gry z PlayStation 4.

Otwarcie mówi się, że premiera PS5 na pewno nie odbędzie się w tym roku. Nieoficjalnie można natomiast usłyszeć, że fani PlayStation będą mogli zakupić nowy produkt firmy Sony najwcześniej w przyszłym roku.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.