Historia Polski w muzycznym wykonaniu MC Sobieskiego

Historia Polski w muzycznym wykonaniu MC Sobieskiego

Przez cały okres swojego istnienia państwo polskie przeżywało mnóstwo wzlotów i upadków. Wszystkie pozytywne i negatywne dla naszego kraju wydarzenia, które rozegrały się na przestrzeni dziejów przyczyniły się do tego jak wygląda miejsce, w którym aktualnie żyjemy. Popularny muzyk na polskiej scenie YouTube postanowił streścić całą historię Polski w krótkim klipie.
Mowa tutaj oczywiście o MC Sobieskim, który to poprzez muzykę już wiele razy pokazał swoją patriotyczną postawę wobec nie tylko samego kraju, ale też ludzi, którzy chociażby walczyli o jego wolność. Tak też na przykład w listopadzie ubiegłego roku byliśmy świadkami publikacji bardzo wzruszającego klipu opowiadającego o losie polskich żołnierzy.Tym razem jednak Patryk postanowił stworzyć coś nieco zgoła odmiennego i poniekąd zaproponowanego przez fanów. W ramach serii "Wyzwania MC Sobieskiego" (w której wybiera spośród pomysłów swoich widzów te, które najbardziej przypadną mu do gustu) skomponował krótki utwór traktujący o losach państwa polskiego - od chrztu Mieszka I, poprzez dwie wojny światowe, a na urodzinach samego twórcy kończąc. Piosenka jest o tyle ciekawa, że pozwala uświadomić sobie, że przez tyle lat istnienia naszego państwa działo się na jego terenach naprawdę wiele, a to wszystko ukształtowało poniekąd nas samych. Z przyjemnością zapraszamy Was do wysłuchania tego klipu.


Co sądzicie o nowym dziele MC Sobieskiego? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.